LPG Tüp Dolum Karuseli

MCB imalatı tüp dolum kamsellerinde hızlı ve güvenli dolum amaçlanmıştır. Karusel dolum sistemi her çeşit LPG tüpü dolumuna uygun biçimde imal edilir. Kamselli dolum sisteminin kapasitesi sabit terazi ile doluma göre oldukça yüksektir.

Karusel Giriş VE Çıkış Mekanizması

MCB tarafından imal edilen giriş ve çıkış mekanizmaları otomatik olarak çalıştığından karuselin çalışma kapasitesini yükseltir. Sistem tüpü algılayarak çalışır, dolum personeline gerek yoktur.

Teleskopik Konveyör Sistemleri

MCB imalatı teleskopik konveyörler LPG tüplerinin yüklenmesi ve boşaltılmasında kullanılır. Sistemler yükleme ve boşaltma işlem zamanlarını ve harcanan insan gücünü azaltmak için tasarlanmıştır.

Hidrostatik Test Ünitesi

MCB imalatı hidrostatik test ünitesi LPG tüplerinin güvenli ve doğru olarak test edilmesini sağlar. 3-5-10 adet test stantlı olarak imal edilebilir. 5 test stantlı hidrostatik test ünitesi kapasitesi 300 tüp/saattir. Test basıncı 63 bar olacak şekilde tasarlanmıştır.

Konveyör Sistemleri

MCB imalatı konveyör sistemleri LPG tüplerinin istenilen mahallere taşınması için kullanılır. Her tüpe uygun ölçülerde konveyörler imal edilebilir. Ayrıca sistemlerde kullanılan seksiyonlar sayesinde çok esnek projeler tasarlanabilir.

Konveyör Tahrik Ünitesi

MCB imalatı konveyör tahrik ünitesi konveyör hatlarında zincirlerin konveyör kanalları içerisinde ilerlemesini sağlar. Konveyör tahrik ünitesi; çelik profil gövde, aşınma çeliği takviyeli konveyör kanalları, geri dönüş makaraları, makara milleri, şaft ve oynar rulmanlı ağır yük yatakları, zincir gergi ağırlıkları,...

Hidrostatik Test Karuseli

MCB imalatı hidrostatik test karuseli LPG tüplerinin hızlı ve standartlara uygun bir şekilde testinin yapılmasını sağlar. Hidrostatik test karuseli otomatik giriş ve çıkış mekanizmaları ile birlikte çalışır. Tüpler aynen LPG dolum karuselinde olduğu gibi bir noktadan otomatik olarak sisteme girer ve testi bittikten sonra yine otomatik olarak sistemden ayrılır.

Tüp Yıkama Ünitesi

MCB imalatı yıkama üniteleri tüplerin dolumundan önce yüzeylerinin temizlenmesini sağlar. Sistem; yıkama kabini, yüksek basınçlı su pompası ve su kazanından oluşur. Konveyör bant üzerine kurulan sistemde yıkama kabinine giren LPG tüpleri basınçlı su ile yıkanarak temizlenir.

Tüp Sıyırma ve Kurutma Ünitesi

MCB imalatı tüp sıyırma ve kurutma ünitesi; yıkanan tüplerin önce üzerindeki fazla suyun sıyrılmasını ve sonra da kurutulmasını sağlar. Sistem 1.5 metrelik sıyırma ve 6 metrelik kurutma ünitesinden oluşur.

Tüp Boyama Ünitesi

MCB imalatı tüp boyama üniteleri, tüplerin otomatik olarak boyanmasını sağlar. Her türlü tüpe uygun ölçülerde dizayn edilebilir. 2 kg -12 kg - 24 kg - 45 kg LPG tüpleri için boyama üniteleri mevcuttur.

Otomatik Dara Kontrol Makinesi

MCB imalatı dara okuma sistemi karuselden çıkan dolu tüplerin hat üzerinden geçerken daralarının kontrol edilmesini sağlar. Dara kontrol makinesi loadcelli bir tartı sistemi, yürütme ve ayırma mekanizmasından oluşur.

Gaz Aktarma Ünitesi

MCB imalatı gaz aktarma ünitesi; valfi sökülmesi veya tamir edilmesi gereken tüplerin içersinde kalan gazın en güvenli ve uygun bir şekilde alınmasını sağlar.

Yedek Parça

MCB imalatı her türlü ekipman için yedek parça imkanı mevcuttur. Bazı parçalar stokta sürekli tutulur, bazdan ise en kısa sürede temin edilir.